- Reklama -aktuálně

Káva je životabudič – víme, jak vybrat nejlepší kávovar

Kdo by to neznal. Ráno se vzbudíte a první Vaše kroky vedou do kuchyně ke kávovaru. Ranní káva je jeden z nejčastějších rituálů, které máme skoro všichni. Stejně tak je káva všudypřítomná na pracovišti, home office nebo na stánku během veletrhů. Káva je jeden z nejrozšířenějších nápojů vůbec. Jak Vám káva chutná? Důležitou roli hraje správný kávovar. Pokud si chcete domů nebo do firmy koupit nový kávovar, poradíme Vám, podle čeho si vybrat.

Zásadní body podle čeho si vybrat nový kávovar

Než se dostaneme ke konkrétním údajům o jednotlivých druzích kávovarů, je nutné si předem stanovit, co od kávovaru očekáváte. Jsou lidé, kteří si nepotrpí na tu nejkvalitnější kávu, ale jsou i takoví specialisté, kteří poznají i ten nejmenší rozdíl v její přípravě. V první řadě je nutné si stanovit limit, do kolika peněz se chcete s kávovarem vejít. Ušetřit můžete, pokud navštívíte eshop Philip.cz a využijete kód Philips sleva. Druhým bodem je důležité si uvědomit, kde budete kávovar využívat, jestli doma, ve firmě nebo na cestách. Hodně důležité je také, jaká káva by měla být výstupem z kávovaru – někomu stačí espresso, jiný vyžaduje café latté nebo cappuccino.

Základní rozdělení kávovarů podle typů přípravy kávy

Kapslové kávovary

Tento typ kávovaru nejspíše všichni dobře znáte a drtivá většina lidí je má doma nebo v kanceláři. Jedná se o velice mobilní kávovar, který si můžete zabalit sebou i na cesty. Hodně se používá ve firmách, které se účastní veletrhů, protože není složité jej přepravit. Doma je kapslový kávovar velice praktický. Krom toho, že si ho můžete vzít třeba na chatu, se do něho dají nakoupit nejrůznější kapsle a připravit si tak několik druhů káv. Dokonce tyto kávovary umí horkou čokoládu nebo ledový čaj.

Kapslové kávovary se snadno ovládají, stačí napustit vodu a použít páčku. Oceníte i jejich nízkou pořizovací cenu. Díky tomu, že se do nich kupují kapsle, nebudete si muset kávu mlít sami. Káva je navíc připravená velmi rychle. Tyto kávovary nemají prakticky nevýhody, ale nejsou pro každého. Někteří mohou namítat, že kapslový kávovar nevaří tak kvalitní kávu, jelikož si nemůžete vybrat vlastní kávová zrna. Každopádně si i tento kávovar najdu v domácnosti své místo.

Automatické kávovary

Tato skupina kávovarů se už hodně blíží profesionální přípravě kávy. Musíte ale počítat s tím, že jsou tyto kávovary větších rozměrů, budou Vás na začátku stát o mnoho více, než kapslové. Tyto kávovary jsou ale nejlepší alternativou mezi pákovými a kapslovými kávovary. Automatické kávovary si totiž dokážou samy namlít dávku kávy, kterou potřebují, a následně z ní uvařit kávu.

Na displeji nebo pomocí tlačítek si můžete dokonce vybrat i intenzitu kávy. To je skvělá vychytávka, pokud si ráno děláte silnou kávu a během dne už slabší. I tento kávovar se snadno ovládá a prakticky všechno udělá za Vás, a to i v pravidelném cyklu, jako je například samočištění. Automatické kávovary jsou skvělé jak do firem, tak do domácnosti.

Pákové kávovary

Tento typ kávovarů je už poměrně náročný na samotnou přípravu kávy. Na druhou stranu si jejich majitelé mohou pohrát s přípravou kávy od A do Z. V první řadě si musí v mlýnku umlít kávová zrna, která se pak nasypou do zásobníku kávovaru. U těchto kávovarů je sice příprava zdlouhavější, ale už s ní oslníte i kávové nadšence. Jak bude káva chutnat, to je zcela na Vás. V tomto kávovaru se dá příprava kávy i pokazit, pokud dobře nenamícháte kávu do šálku.

Některé kávovary nebo šálky na kávu na cesty, si můžete koupit i v eshopu Muziker.cz Pokud využijete Muziker slevový kupon, budete mít nákup levnější.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články