- Reklama -aktuálně

Kdy se vyplatí elektroskútr

Někdo se jim vysmívá, pro jiného jsou celoživotní láskou. Řeč je o skútrech, vozítkách podobných motorkám, ale výrazně slabších, pomalejších, zato vhodnějších pro nezkušené řidiče, starší lidi nebo ženy. A v dnešní době se stává jasným hitem také elektrický skútr.

Elektroskútr na první pohled nerozeznáte od klasického. Ale už při rozjezdu je rozdíl jasně patrný – pohání ho elektromotor, takže jeho provoz je tišší, šetrnější k přírodě a majitel si ho může dobít na kterékoliv dobíjecí stanici nebo třeba u sebe doma.

Kdo chce jezdit, ale nevyhovuje mu elektrická koloběžka a zároveň se snaží chovat eco-friendly, pro toho je elektrický skútr jasnou volbou. Zvlášť pokud dotyčný člověk bydlí ve městě.

Městské vozítko

Pokud chcete překonávat velké vzdálenosti a dostávat se rychle z bodu A do bodu B, tak myšlenky na elektrický skútr rovnou vyžeňte z hlavy. Je to vyloženě městské vozítko. Jistě, doveze vás kamkoliv, ale při jízdě na delší vzdálenost musíte počítat s nutností dobití baterie a rozhodně nejede tak rychle jako motorka nebo auto.

Jde o typické městské vozítko, které je všestranné, a právě v křivolakých uličkách a městském provozu se stává neocenitelným pomocníkem. Jelikož je elektrický skútr lehčí i menší než benzinový, lépe se s ním manipuluje.

Vejde se i do menších prostor, projedete s ním úzkou stezkou, propletete se mezi auty, vjedete zkrátka kamkoliv potřebujete (a kde to samozřejmě není zakázáno). Cestou do práce nemusíte stát v koloně aut, nemusíte se mačkat v přeplněných autobusech či metru, nemusíte vstávat tak brzo a řešit, kdy se kde zase nutně zpozdíte.

Skútrem na výlet

Další skvělým způsobem využití elektroskútru jsou vyjížďky. Třeba na výlety. Výlet je časem klidu a odpočinku, nikdo se nikam nežene. Takže to, že skútr jede pomaleji než auto, nikomu nevadí. V cíli ho navíc zaparkujete díky malým rozměrům prakticky kdekoliv.

A máte-li strach, že se vám vybije baterie, dá se to samozřejmě „pojistit“. Některé elektroskútry mohou mít dvě baterie, jiné slibují dojezd až 120 kilometrů. Takže na vyjížďky po okolí jsou jako stvořené a do přírody skvěle zapadnou.

I bez řidičáku

Spousta lidí si mylně myslí, že skútr můžete řídit pouze s řidičským oprávněním. Ale tak to není. Elektroskútr bez řidičáku můžete řídit úplně s klidem a nic tím neporušujete. Mohou ho tak využívat už i studenti, kterým dokáže velmi usnadnit život.

Jen je nutné koupit si elektroskútr se sníženým maximálním výkonem (do 250 W) a nižší maximální rychlostí (25 kilometrů za hodinu). Není to sice žádná světelná rychlost, ale lepší, než přeplněná hromadná doprava je to stoprocentně. A na výjezdy po okolí je to pro mladé lidi dokonalé řešení.

A když vlastníte řidičský průkaz skupiny B? Tak můžete řídit jakýkoliv skútr a výběr záleží čistě na vašich prioritách a preferencích. Více na Motoe.cz.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články