- Reklama -aktuálně

Snowkiting a jeho kouzlo

Jak už název napovídá, snowkiting patří mezi zimní sporty. Vyzkoušet ho můžou jak milovníci lyžování a snowboardingu, tak fanoušci kitesurfingu (jízdy po vodě na speciálním prkně za využití tažného draka).

Oběma těmto sportům je totiž snowkiting tak trochu podobný. Nemáte zatím zkušenosti ani s jedním z těchto sportů? Nevadí, snowkiting můžete vyzkoušet i tak.

Co je to snowkiting

Snowkiting je zimní outdoorový sport a lze říci, že se jedná o sport adrenalinový. Člověk má totiž na nohou lyže či snowboard a do pohybu ho uvádí drak na snowkiting. Ten je poháněn větrem.

Čím silnější vítr, tím větší adrenalin. Čím větší kopce, tím větší vzrušení. Ovšem pozor, díky větru lze snowkiting klidně provozovat i na rovině, na zasněžené pláni nebo třeba na zamrzlém jezeře. Snowkiting si zamilují všichni, kdo mají rádi rychlost, vzrušení, aktivní odpočinek a boj s živly.

Vybavení na snowkiting

Chystáte-li se vyzkoušet snowkiting, začněte určitě tím, že si pořídíte (nebo zapůjčíte) kvalitní vybavení. Potřebovat budete především draka na snowkiting neboli tažného draka. Použít můžete stejného draka, jaký se používá na vodu pro kitesurfing (nafukovací kite) nebo draka komorového či tzv. single skin kite.

Dále budete samozřejmě potřebovat lyže či snowboard, helmu, lyžařské brýle. Hodit se vím bude i kite trapéz, který umí přenést tah draka na tělo a pošetří vaše ruce.

Vaše oblečení by mělo být nepromokavé s vysokým vodním sloupcem. Investujte rovněž do rukavic a lyžařských nebo snowboardingových brýlí. Pokud patříte mezi začátečníky, oceníte i ochranu loktů a kolen. Pokud už jste jezdili a chystáte se teď zkoušet nejrůznější triky, pořiďte si chránič páteře.

Kde snowkiting provozovat

Snowkiting je velice oblíbený v zemích, kde jsou rozlehlé pláně (Kanada, Finsko, Švédsko…) a v zemích, kde jsou hory (Francie, Švýcarsko). Ptáte se, zda jsou vhodné podmínky pro snowkiting i u nás? Ano, jsou.

Vyrazit může do Orlických nebo Krušných hor, na Vysočinu nebo zkrátka všude tam, kde jsou kopce, sníh a vítr. V podstatě vám stačí vítr nad 4 m/s a ten v zimních měsících není u nás žádnou výjimkou.

Několik rad do začátku

Přihlásit se můžete do nejrůznějších snowkitingových kurzů, případně vám základy může ukázat nějaký vás kamarád snowkiter. Ze začátku se rozhodně nevyplatí nikam spěchat. Ideální je, pokud se naučíte drak na snowkiting nejprve řídit, a to klidně při chůzi či běhu.

Trénujte řízení draka v různě silném větru a až pak se postavte na snowboard či na lyže. Jezděte nejprve za mírného větru a nevyrážejte na kopce trénovat sami, ale vždy s pomocníkem.

Nikdy nejezděte blízko lesa, silnice nebo elektrického napětí. Před každou jízdou si zkontrolujte všechny šnůry. Před jízdou v žádném případě nepijte alkohol a ve velkém větru nikam nevyrážejte sami. Mokrého draka vždy po jízdě usušte.

Další rady včetně vybavení můžete získat na Showroomu Mystic v Praze či Brně nebo přes stránky – mysticstore.cz.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články