- Reklama -aktuálně

Za zničené vlasy si můžeme často samy

Barvení, žehlení, slunce a mráz – to vše může dát našim vlasům řádně zabrat. Kde děláme chyby a jak je opravdu ochránit před nepříznivými vlivy?

Barvení, žehlení, slunce a mráz – to vše může dát našim vlasům řádně zabrat. Jak je ochránit před nepříznivými vlivy?

Barvení a melír
To nejlepší, co můžeme pro vlasy udělat, je nechat je zabarvit u kadeřníka. V profesionálních salonech se používají jemné šetrné přípravky, které redukují míru poškození na minimum.

Pokud se přece rozhodneme pro barvení doma, měli bychom barvu nejprve použít jen na odrosty, nechat ji působit 15 minut a teprve poté ji pročesat do konečků, kde by měla působit dalších 5 minut. Přitom je důležité přesně dodržovat pokyny výrobce. Dobarvování stačí provádět jednou za 4 až 5 týdnů.

Po barvení je třeba vlasům pomoci hloubkovou regenerací. Tu nám zajistí hydratační vlasové masky nebo podomácku pořízený zábal. Stačí vymíchat olivový olej s vaječným žloutkem, nechat působit 2 hodiny a následně vlasy umýt. Na tuto proceduru nepoužíváme stolní olivový olej, ale olej z lékárny.

Slunce a mráz
Zátěžovou situací pro vlasy je kombinace prudkého slunce a mořské vody, která je dokáže agresivně vysušit. Proto bychom se měli v létě řídit speciálními letními radami ošetřujících přípravků, které obsahují také ochranu před UV zářením.

Většinou mezi ně patří nesmývatelné kondicionéry a regenerační přípravky, vhodné pro použití po koupání a slunění. Vlasům však škodí i vítr a mráz, navíc v zimě mohou pod vlivem radikálních přechodů z tepla do zimy elektrizovat. V chladném počasí bychom proto neměli zapomínat na výživné masky a zábaly. Proti elektrizování nám pomohou speciální antistatické přípravky, které běžně k dostání v drogerii.

Stylingové přípravky
Nadměrné používání laků může vlasy vysoušet, navíc tak účes působí nepřirozeně. Příliš mnoho tužidla je zase zbytečně zatěžuje a promašťuje. Proto při používání stylingových přípravků platí – méně je více. Důležité je vybírat je podle typu vlasů. Máme-li je jemné a řídké, neměli bychom tento nedostatek zvýrazňovat přípravky s leskem. Pro krátké střapaté účesy jsou vhodné vosky a gely, které se však nehodí k úpravě dlouhých vlasů.

Trvalá
I když přípravky pro trvalou ondulaci jsou dnes šetrné, určitému poškození se po jejich použití přece jen nevyhneme. Ideální je přizpůsobit jejich výběr typu vlasů – existuje speciální trvalá pro barvené nebo pro jemné vlasy.

Dnešní trendy v účesové módě preferují spíše přirozenost, proto se pro trvalou většinou rozhodují jen ženy s jemnými nepoddajnými vlasy, kterým chybí objem. V takovém případě se používají větší natáčky a doba působení je po nanesení přípravku velmi krátká – jen 5 až 10 minut.

Mezi velmi šetrné formy patří smývatelné formy trvalé ondulace, které se postupně po více umytí z vlasů vyplavují. Ošetření po trvalé je podobné jako po barvení. Ideální je používat hydratační kondicionéry a dvakrát do měsíce masku.

Stárnutí
Věkem se vlasy přirozeně ztenčují, ztrácejí objem, pružnost, případně se více mastí. Pokud začnou šedivět, jsou suché a nepoddajné.

Tyto přirozené změny se dějí pod vlivem hormonů, těžko jim lze zabránit. Můžeme však vlasům pomoci tím, že péči o ně přizpůsobíme jejich typu.

Pokud se nám více mastí, začneme používat šampony a regenerační přípravky na mastné vlasy, pokud se vysušují, tak na suché. Existuje také speciální vlasová kosmetika pro zralé ženy nad 40 let. Péče můžeme doplnit také výživovými doplňky z lékárny, které dokážou vlasy vyživit a posílit zevnitř.

Fénování a žehlení
K úpravě účesů požívá mnoho žen fén nebo žehličku. Abychom vlasy nespálili, měli bychom fén od nich držet v bezpečné vzdálenosti – minimálně 20 centimetrů. Před sušením je vhodné vetřít do nich trochu nesmývatelného kondiconéru, který vlasová vlákna ochrání před horkým vzduchem.

Pokud jde o žehlení, měli bychom používat žehličky s kvalitním teflonovým nebo keramickým povrchem. Dříve je vhodné vetřít si do vlasů přípravky určené k ochraně před žehlením. Žehličku bychom neměli dlouho držet na jednom místě, ale plynule přejíždět po pramíncích, abychom předešli spálení.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články