- Reklama -aktuálně

Finské sauny aneb proč se vyplatí je navštěvovat?

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že je každý z vás na každém kroku obklopen stresem, pracovními povinnostmi a v poslední době i negativními sděleními. Tato kombinace vyvolává v lidském organismu pocity úzkosti a špatné nálady, což se následně projevuje v horší tělesné kondici. Přitom existuje jednoduché řešení, jak si od stresu odpočinout. Jsou jím finské sauny, do nichž by jednou za čas měl přijít každý.

Detoxikace organismu

Finské sauny jsou proslulé svými blahodárnými účinky na lidský organismus. Jedním z nich je celková detoxikace organismu. Nemusíte pít drahé a nepříliš funkční detoxikační čaje, protože tělo se umí škodlivých látek zbavit samo. Během delšího pobytu v sauně totiž dochází ke zlepšení krevního oběhu a také k většímu pocení, což z těla odvádí škodlivé toxiny. Kromě nich se během pobytu v sauně zbavíte i zbytků těžkých kovů.

Posílení srdce

Finská sauna však má blahodárný účinek na celý kardiovaskulární systém, a hlavně podporuje činnost srdce. Pobyt v sauně totiž dlouhodobě snižuje krevní tlak, což se pozitivně projevuje v lepším stavu celého cévního aparátu. Tyto zdravotní účinky jsou navíc potvrzeny celou řadou lékařských studií a někteří lékaři navíc běžně doporučují pobyty v sauně jako prostředek ke snížení vysokého krevního tlaku.

Zapomeňte na chřipku

Možná si teď budete klepat prstem na čelo, ale pravidelné návštěvy sauny vám pomohou v boji s respiračními onemocněními. Dýchání teplého vlhkého vzduchu totiž pomáhá při léčbě horních cest dýchacích a také zlepšuje symptomy astmatu. To však neznamená, že vás sauna nedokáže zbavit nepříjemné chřipky. Lékaři totiž prokázali, že sauna pomůže s uvolněním hlenu v krku a také tiší bolest v krku. 

Saunu se vyplatí navštívit nejenom kvůli zdravotním benefitům, ale hlavně se jedná o skvělou možnost eliminace stresu. Jen na málo místech totiž dokážete vypnout od problémů okolo.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články