- Reklama -aktuálně

Malta jako před pandemií a nová linka z košického letiště

Osm důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních osm dní mohly uniknout.
Malta zruší všechna vstupní opatření. Nejnovější informací je, že od 25. července Malta zruší všechna vstupní opatření – nebude nutné prokazovat se testem ani očkováním či dokladem o překonání koronaviru. Více o podmínkách vstupu na Maltu naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Košice a Göteborg by brzy měla spojit nová letecká linka. V souvislosti s příchodem automobilky Volvo na Slovensko by měla vzniknout přímá letecká linka mezi Košicemi a Göteborgem. Uvedl to ministr dopravy Andrej Doležal s tím, že šlo o požadavek ze strany investora. \“Pokud si máme představit, že příští roky sem má létat několik desítek zástupců ze Švédska a vice versa ze Slovenska, tak si myslím, že přímá linka bude mít a má své opodstatnění už dnes,\“ přiblížil ministr na sociální síti. Aktuálně lze do Göteborgu levně létat z Budapešti či Vídně.

Turkish Airlines zlomily rekord v počtu cestujících. Aerolinky Turkish Airlines jsou známé tím, že létají do více destinací než jakékoli jiné aerolinky na světě. Pátek 15. července se jim zřejmě i díky této skutečnosti a obrovskému zájmu o cestování podařilo zlomit rekord v obsazenosti kapacit leteckých linek. Aerolinky hostily více než 260 tisíc pasažérů, což je obsazenost přes 87 procent, uvedl Yahya Üstün, senior viceprezident aerolinek pro vztahy s médii. Zatímco turecké aerolinky vznikly v roce 1933 s flotilou pěti letadel, v současnosti mají téměř 380 letadel a létá do 335 destinací ve 129 zemích.

Belize zrušilo vstupní podmínky. Belize mělo jedny z nejpřísnějších vstupních podmínek v rámci Centrální Ameriky, od 16. července do něj turisté cestují tak jako před pandemií v roce 2019.

Bratislavské letiště vybavilo více cestujících než za celý loni. nejvíce od října 2019. Míra obnovy počtu cestujících z roku 2019 dosáhla za červen rekord, a to 72 procent, přičemž květen byl na úrovni 60 procent. Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě se také nedávno opět umístilo mezi TOP 10 nejlepšími letišti východní Evropy v celosvětově známé letecké anketě Skytrax – World Airport Awards 2022.

Nová trasa rychlovlaků spojila letiště Fiumicino v Římě s Neapolem a Florencií. Nové trasy byly uvedeny do provozu 11. července a umožňují turistům rychlý a snadný přesun z hlavního města do dalších oblíbených italských měst. Jízdní řády navíc berou ohled na časy příletů a odletů z římského letiště za účelem zlepšení integrace mezi leteckou a železniční dopravou.

Ve Španělsku zavádějí bezplatné cestování vlaky. Cestující budou moci od 1. září do konce roku 2022 cestovat zdarma různými vlaky národní sítě Renfe. Bezplatné cestování se však týká pouze vícecestných lístků zahrnujících minimálně deset zpátečních cest na vlaky provozované veřejnými službami sítě Cercanías, Rodalies a Media Distance (místní a střední cesty).

Letecká společnost Icelandair reaguje na nedostatek personálu na letištích nasazením vlastních nosičů zavazadel. Na letištích po celé Evropě přetrvává nedostatek personálu při odbavování zavazadel a letecké společnosti se neustále snaží najít řešení tohoto problému. Se svérázným řešením přišla společnost Icelandair, která na svých letech z mezinárodního letiště Keflavík do amsterodamského Schipolu nasadila vlastní odbavovače zavazadel. Nasazení vlastních odbavovačů zavazadel bude trvat minimálně jeden týden, poté bude vedení Icelandairu přehodnocovat nutnost tohoto řešení.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články