- Reklama -aktuálně

Zima se blíží, zvažte běhání doma na správně vybraném pásu

Udržovat si fyzickou kondici je během zimních měsíců o něco složitější, protože za ošklivého počasí se vám pravděpodobně nebude chtít běhat venku. Řešením je pořízení běžeckého pásu. Moderní modely jsou skladné a dostatečně tiché, aby bylo možné jejich použití i v bytě.

Rozměry běžeckého pásu

Obecně jsou běžecké pásy poměrně velké stroje, takže je potřeba zvolit takový, který se vám bez problémů vejde do vyhrazeného místa. Kromě vnějších rozměrů, záleží u běžeckého pásu především na tom, jak velká plocha na běhání.

Zkontrolujte si šířku i délku, přičemž je pro pohodlný běh důležitá vaše výška a běžecký styl. Do šířky 35 centimetrů jde o pás vhodný především pro kondiční chůzi. Při šířce do 45 centimetrů jde o volbu vhodnou pro kondiční běh o nižší intenzitě.

Odpružení plochy pro běh

Pro kvalitní běžecký pás, na kterém bude radost cvičit, je důležitý především parametr týkající se odpružení plochy, po které běžíte. Pokud je odpružení dobré, snižuje se riziko poškozování kloubů při běhu.

Bohužel však kvalita odpružení většinou souvisí s tím, v jaké cenové kategorii se běžecký pás nachází. Levné běžecké pásy nejsou odpružené vůbec. Naopak u dražších pásů, které mohou být určené klidně i pro profesionální využití, bývá odpružení na výrazně vyšší úrovni.

Pokud patříte mezi opravdu pravidelné běžně, vyplatí se investovat do pořádného pásu s odpružením, který nebude poškozovat vaše klouby.

Výkon

Dalším klíčovým parametrem pro výběr nejvhodnějšího běžeckého pásu je i to, jaký má výkon. Základní bezmotorové pásy stačí pro nižší výkony, kdy nemáte nijak vysoké nároky. U takového pásu může být při kvalitní konstrukci výhodou i menší hlučnost.

Ovšem pro větší kontrolu nad během a lepší možnosti nastavení je vhodné, aby měl pás motor. V tomto případě platí, že při větší hmotnosti je potřeba, aby byl pás dostatečně výkonný.

Hlučnost

Běžecké pásy na doma rozhodně nejsou jako ty v posilovně, kde na hlučnosti tolik nezáleží. V případě pásu určeného především pro použití v bytě, vybírejte především podle uváděné hlučnosti.

Ovládání a funkce

Někomu bude bohatě stačit základní běžecký pás, kde není volba programů ani další pokročilé funkce. Pro jiného však mohou být doplňkové funkce důležité a motivující pro lepší výkony.

Jedná se například o měření tepové frekvence, displej s několika programy, které si můžete nastavit podle aktuálního tréninkového plánu, či propojení s mobilní aplikací. Zkuste zvážit, jaké funkce využijete a co je pro vás u běžeckého pásu opravdu důležité.

Všímejte si recenzí

Pokud hledáte běžecký pás do paneláku a chcete se trefit do správného modelu hned na první pokus, mohou výrazně pomoci recenze uživatelů. S jejich pomocí totiž dokážete vyloučit takové modely, které mají výraznou poruchovost, nebo jejich funkce a výkon neodpovídají uvedeným parametrům.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články